ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8255085
*
nr 825 5085
Spegel
1890-tal, höjd: 73
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2013
kl 18:45:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 10:21:09
1
100 kr
5/5 18:54:05
2
200 kr
6/5 12:20:25
3
500 kr
6/5 16:10:37
4
400 kr
6/5 16:10:56
4
500 kr
6/5 16:11:18
4
600 kr
6/5 16:28:07
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
nr 825 5085
Spegel
1890-tal, höjd: 73
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 10:21:09 | 1 | 100 kr |
5/5 18:54:05 | 2 | 200 kr |
6/5 12:20:25 | 3 | 500 kr |
6/5 16:10:37 | 4 | 400 kr |
6/5 16:10:56 | 4 | 500 kr |
6/5 16:11:18 | 4 | 600 kr |
6/5 16:28:07 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:29